На главную страницу

Регистрация нового пользователя
Авторизируйтесь:
Логин
Пароль

Тема обсуждения: Випробування контроллера заряду аккумулятора Solar charge controller 1024 (10A, 12/24V)

Контроллер заряда аккумулятора випробування Solar charge controller 1024 (10A, 12/24V) Китаї Алієкспресс aliexpress
2017-06-18 18:30:50
Автор темы обсуждения: anonimno
Тема обсуждения: Випробування контроллера заряду аккумулятора Solar charge controller 1024 (10A, 12/24V)

Найдено 1 советов по данному вопросу
Советы с 1 по 1 :
№1Логин: анонимноСоздан: 2017-06-18 18:30:50    Изменен: 2017-07-02 12:29:00
Випробування контроллеру заряду аккумулятора від сонячних батареї Solar charge controller 1024 (10A, 12/24V)
Особливості, що я помітив при випробуванні
Тип контроллеру: 1024 (10A, 12/24V)
Замовляв контроллер тут:
https://ru.aliexpress.com/item/Hot-Selling-10A-12V-24V-Solar-Panels-Battery-Charge-Controller-10Amps-lamp-Regulator-Newest-and-Wholesale/32806403310.html?spm=2114.13010608.0.0.7KQIGY

Випробування проводив на аккумуляторі 12В гелевому. На 24В не випробував.
Якщо при зміні налаштуваннь контроллера змінити №4 (напругу відключення споживача), до величини більшої ніж зараз є у аккумулятора, то попадаєш у скрутну ситуація, яка схожа спочатку на поломку контроллера, тому що змінити якісь налаштування, стає дуже складно, оскільки загорається пуста батарея, та при натискання на ліву кнопку налаштуваннь, на долю секунди загорається черговий параметр налаштування, але тут же зображення переключається знову на головний єкран з напругою, тобто всі налаштування можно виконувати але в сліпу. Так важко, але можно зменшити напругу відключення споживача меньше ніж зараз є в аккумуляторі, і тоді вже продовжувати роботу. Або, як вихід, треба збільшити напругу на аккумуляторі почавши його заряджати і тоді спокійно поміняти налаштування.

Якщо підключити вимірювач струму (звичайний тестер) між аккумулятором та контроллером, то на табло індикатора починає скакати напруга (наприклад 13,0 – 13,7В), ніби він то включає зарядку, то виключає. Якщо убрати вимірювач струму, то стабільно показує наприклад 13,2В, без скачків.

Кнопки при налаштуваннях треба натискати досить сильно. Очевидно, що розробники не планували часту зміну налаштуваннь. Але можливо їх дійсно не має сенсу часто змінювати. Це я робив на початку для єксперементів над контроллером.

Сбрасувати налаштування на прийняті по замовчуванню, потрібно нє кнопкою «-», як написано в інструкції, а кнопкою «+»

Діапазони налаштуваннь параметрів не вказані у інструкції, тому я іх перевірив та записав:
- Вікно 1: це головне вікно, не має налаштуваннь, воно показує напругу на аккумуляторі, та чи існує підключення сонячних батареї, та чи подається напруга споживачу. В цьому окні по кількості полосок на батареї можна орієнтовно судити на скільки відсотків заряджена батарея.
- Налаштування окна 2: Заряд аккмулятора 12,7 …13,7 … 15 (Згідно з моєю перевіркою, до цієї напруги батарея заряджається, а далі ток заряду падає практично до нуля);
- Налаштування окна 3: Відновлення подачі напруги споживачу після його зупинення при підвищення напруги аккумулятора до 10,9…12,6…14,7; (Зупинення подачі споживачу - дивись вікно 4);
- Налаштування окна 4: Зупинення подачі напруги споживачу (його відключення) при підвищення напруги аккумулятора меньше ніж 9,0…10,7…14,5;
- Налаштування окна 5: Подача споживачу напруги протягом скількох годин, після затемнення (коли немає зарядки від сонячних батареї): 0…24. По замовчанню 24 що означає безперевна подача єлектроєнергії споживачу не залежно від того, чі пряцює сонячна батарея чі ні. 1-23 означае що єнергія починає подаватися споживачу відразу після припинення роботи соняшних батареї, протягом цієї кількості годин, після цього припиняється. 0: означає, що єнергія подається споживачу лише тоді, коли соняшна батарея не працює;
- Налаштування окна 6: Можна вибрати один з трьох варіантів: BO1, BO2, BO3. За замовчуванням BO1. Згідно з інструкції це має означти тип батареї BO1 це sealed тобто герметичний (з максимальною напругою зарядження, при циклічнїй зарядці = 14,4В), BO2 це GEL очевидно гелеві аккумулятори (з максимальною напругою зарядження, при циклічнїй зарядці = 14,2В), BO3 це flood тобто батарея з рідиною (з максимальною напругою зарядження, при циклічнїй зарядці = 14,2В). (Але сенсу у цьому налаштування, я поки не зрозумів, оскільки при моїх випробуваннях, батарея заряджаеться до величини вказанної у налаштуваннях вікна 2, а далі ток різко зменшується. Можливо далі буде відбуватись зарядка дуже малим током до цієї величини, але це мабуть не вірно, оскільки високу напругу після повного заряду аккумулятора треба утримувати протягом однієї години, а потім переходити на вказану в налаштування окна 2.)

Напруга на двох USB разьємах без навантаження - 5,1, з невеликим навантаженням 5,05В, що є непогано, оскільки трішки більше за 5В. Штекер у USB рьзьеми входить туговато, але це нормально, для нового пристрія.
Треба відмітити, що подавання єнергії на два USB разьєми відбувається навіть при віключенні подачі єнергії споживачу у зв’язку з розрядом батареї (відповідно до налаштувань вікна 4).

Струм який споживає сам прилад 12 мА. Це трішки більше ніж заявлені 10 мА, але це зовсім небагато.

Точність показань вольтметра який показує до 0,1 достатня – відрізняється від тестера не більше ніж 0,1В.

Перевірка роботи контроллера «Solar charge controller 1024» :
При використанні контроллера спочатку підключається сам акумулятор (на середні клеми). Після цього:
- При підключенні сонячних батареї (2 клемі з ліва), контроллер збільшує струм від них не відразу, а дрібними шажками, очевидно перевіряючі чи не збільшиться напруга на аккумуляторі більше ніж та, на яку налаштован контроллер (13,7В за замовчуванням). У цей період напруга на клемах сонячних батареї більша ніж на аккумуляторі і зі збільшенням струму зменшується наближуючись до напруги аккумулятора. Якщо необхідності обмежувати струм від сонячних батарей не має, то напруга на клемах від сонячних єлементов більше напруги клемах батареї хіба що на 0,01В, тобто фактично падіння напруги на контроллері немає.
- При підключенні нагрузки (2 клеми з права) контроллер видає на них напругу точно рівну напрузі на аккумуляторі. При зменьшенні її до напруги відключення (10,7В за замовчуванням) нагрузка різко відключяється, і включиться лише при досягненні на аккумуляторі напруги включення (12,6В за замовчуванням). В цей момент на табло мігає пустий акумулятор, і регулювати налаштування практично не можливо. Але якщо віключити нагрузку, та аккмумулятор, а потім підїеднати тільки акумулятор, то напруга на ньому буде очевидно трішки більша ніж напруга відключення (10,7В за замовчуванням), і можно буде керувати налаштуваннями контроллера.
- Зіштовхнувся з таким явищем, що після довгої зарядки напругою 13,7В, при налаштуванні на контроллері напруги зарядження 14,2В та більше, аккумулятор не заряджається і напруга на ньому не підвищується. Можливо контроллер якось бачить, що аккумулятор повністю заряджен, та відмовляється заряджати.
Понравилось
1 (щелкните если совет нравится)

Ссылки на страницы с ответами 1-я (советы 1...1)Незарегистрированный пользователь может оставлять советы на сайте введя свой e-mail:
e-mail:
Для возможности общаться с людьми которых заинтересовал Ваш совет, а также авторами други сообщений Вам необходимо зарегистрироваться, или если Вы уже зарегистрированы - авторизироваться. Зарегистрированный пользователь также получает возможность создавать свои темы обсуждения, размещать фотографии и написать сообщение администратору.

Здесь Вы можете написать Ваш совет или отзыв по данному вопросу:
Анонимно (e-mail человека оставившего сообщение отображаться не будет)

Введите число =

Главная страница


Отзывы на разные темы

 
Випробування контроллера заряду аккумулятора Solar charge controller 1024 (10A, 12/24V) отзывы